Menu
Öykücüler Sözlüğü • YASEMİN PULAT

YASEMİN PULAT

1972’de doğdu. Şarkıcı ve şarkı sözü yazarı. Öykü kitapları dışında Herkes İçin Uzaklar (1999) adlı bir anlatı kitabı bulunuyor.

Öykü Kitapları:

Ben Bir Kediyim

(Gendaş, İstanbul 2002, 25 öykü: Yakamozları Öldürelim; Erkek Dediğin Kadından Daha Kaslı; Kaç Karışık An; İncelmiş Aşklar; Günahların Bedeli; Ölüm Havası; Bir Yerlerde; Yasaklıyız; Sadece Ben; Sansuza Kadar mı?; Aşk; Ardından; Rutin Bir Cumartesi; Şah Mat; 2920; Zamansız Gidişler; Hipotez; Çon İnceyim... Saydamım... Su Geçiriyorum; Kendimi Kaynatıyorum; Nerede Kalmıştık; Yakaladım Seni; Mucize Bitti; Beni Hiçbir Şey Bir Masal Prensesi Olmaktan Alıkoyamaz; De Ja Vu!; Sayıklama)

Kedi Evden Kaçtı

(Liman, İstanbul 2005, 42 Öykü: Doğum Hatası; Melek miyim, Şeytan mı?; 72 Saat; Şaka Gibi; Pes; Sinerji; Uğurdur; Hıdırellez; Med-Cezir; Tüy Gibi; Sms; Kim Alıştırdı; Sahne; Aynı Nakarat; İşbirliği; Sigorta; Zaman; Aklım Başımda Değildi; Delirdin; Sıkıldım; Melodik düşünceler; Sen, Ben, O; Biri Beni Durdursun; Kovboy Dallas’ta; Fazlasıyla; Hooop; Böcek ile Örümcek; Hoşgeldin; Trendy; Uyanış; Bi Şarkı Yapmalıyım; Anladım ki; İhtimallerin Parantez İçleri; Size Biraz İnanabilir miyim?; Kendime Aslında; Aşk denilen; Ayrı Fon; Küçük ve Yeşil; Sözleşme; Bana Olanın Seninle Bir İlgisi yok; Güle Güle; Son Söz)