Menu
Öykücüler Sözlüğü • SİBEL ERASLAN

SİBEL ERASLAN

1967’de Üsküdar / İstanbul’da doğdu. Üsküdar Kız Lisesi’ni (1985), İÜ Hukuk Fakültesi’ni bitirdi (1989). İnsan hakları, kadınların eğitimi, istihdamı ve haklarıyla ilgili insiyatiflerde görev aldı. Teklif ve İmza dergilerinde yazdı. Halen Vakit gazetesinde köşe yazıları yazıyor. Öyküleri Dergah, Mostar ve Hece dergilerinde yer aldı. Öykü kitapları dışında Fil Yazıları (2002), Can Parçası Hz. Fatıma (2006), Kadın Sultanlar (2007) adlı inceleme kitapları bulunmaktadır.

Öykü Kitapları:

Balık ve Tango

(Dergah, İstanbul 2006, 17 öykü: Mavi Şavrole; Dikey Geçiş; Aferin; Sümbül ile İsmail; Kan Kokusu; Lavinyanın Postası; Seherde Bir Bağa Girdim; Gerisi Yalan; Bırak Dağınık Kalsın; Bohçasından Belli Gelin; Balık ve Tango; Her Doğan Ölür; İndirim Sezonu; Hoşça Kal Madam Ju-Ju; Kafesteki Kuşlar; Mersiye-i Zahide; Yüzme Dersi)

Parçası Benden

(Dergah, İstanbul 2008, 12 öykü: Sarkilar Seni Soyler; Sevgili Sesilya Abla; Parcasi Benden; Trampet ve Madonna; Oyunbozan; Anekbut; Su ve Sır; Maa...; Ay Dersleri; Annem, Arkadaslari ve Bob Ross; Cevirgel; Mubadil)