Menu
Öykücüler Sözlüğü • SERKAN TÜRK

SERKAN TÜRK

1977’de Trabzon’da doğdu. KTÜ ve AnaÜ’de işletme öğrenimini gördü. Çeşitli radyo ve tv’lerde program yardımcısı, sunucu ve yönetici olarak çalıştı. Ercan Yılmaz ve Arzu Alkan ile birlikte Ada Kültür Edebiyat dergisini yayınladı (2005 -) Halen Radyo Aktif’in yayın koordinatörlüğünü yürütüyor. Öykü ve yazıları Ada, Bizim Külliye, Cümle, Derkenar, Lika, Mühür, Yolcu, Yaprak dergilerinde yayınlandı.

Öykü Kitapları:

Uzak Yaz

(Kül Sanat, Ankara 2006, 17 öykü: İki Yüzlü Arzuhalci; Serin Bahçelerden Geçerken; Karyolanın Soğuk Demirleri; İyimser Diyaliz Merkezi; Bendeki Ömür İkimize Yetse; Yeldeğirmeni ve Vişne Ağacı; Öldüğümde Ağlamadım; Ah Biriktiren Kumbaradır Kalbim; Çizgili Ölüm; Uzak Yaz; Rüzgarlı Sokaklar; Mahallenin Mutlu Ağacı; Senin Gittiğin Yöne Bakıyorum; Susma; Zambula; Bebek; İlkel Ağrı)

Rüzgarlı Camlar

(Kül Sanat, Ankara 2008, 14 öykü: Soluyorsun; Camlar: Suda Ölen Yalı; Muhittin’in Cinleri; Köstebek; Sanri Yarın Issızlık; Tontirik’in Hayaleti; Sesime Üşüşür Ölü Kuşlar; Rüzgarlar: İki Kısa Gece; Golgotha; Zamanın Raylarında Taormina; Rüzgarlı Tırpan; Bulutlar: Şal; Bulut Düşkünü; Bisikletim Merdivenin Altında Eskiyor)