Menu
Öykücüler Sözlüğü • ONUR CAYMAZ

ONUR CAYMAZ

1977’de İstanbul’da doğdu. MÜ Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Bölümü'nü bitirdi. Amatör olarak tiyatro ve şarkı sözü yazarlığıyla uğraştı. Şiirleri başta "Adam Sanat" olmak üzere çeşitli dergilerde yayınlandı. Öykü kitapları dışında, Seni Hatırlatan Yıldızlar (2004) adlı roman, Kah ve Rengi (2000), Bak Hâlâ Çok Güzelsin (2004 adlı şiir kitapları bulunmaktadır. 1999 Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda birinciliği, 2002 Haldun Taner Öykü Ödülü’nde ikinciliği kazandı.

Öykü Kitapları:

Ezilmiş Leylaklar Kitabı

(Doğan, İstanbul 2003, 14 öykü: Yaz Tatili: Elim Sende; Sarı Zarf; Ezilmiş Leylaklar Yıllığı; Ayçöreği; Enişteli Öyküler; İstiklal Caddesi; Cennet’te İnecek Var; Bir Faik Portresi; Gelin Çiçekleri; Kemal’in Karanfilleri; Veda Vapurları; Benim Virgüllerim; Nokta; Bir Solgun Masal)

Sanki Yarın Nisan

(Doğan Kitap, İstanbul 2005, 6 öykü: Geçen Gün Ömürdendir: Hüzün İyidir; İki Nokta; Sararır; Denizkızı, Cam Kalp ve Diğerleri: Mavi Bir Elbise; Temiz Kalan Tek Yer; Sanki Yarın Nisan)

Kalbin ve Tenin Bütün İstekleri

(Sel, İstanbul 2008, 8 öykü: Sen Hep Beni Mazideki...: Kalbin ve Tenin Bütün İstekleri; Rüzgarlı Bir Gün; Bazen Ayla; Sevinç Çiçek Açınca: Mevsim Hep İlkyazdı; Un Kurabiyesi; Cihangir’de Bir Batık; Sarnıçtaki Fareler; Gökyüzü Sineması)