Menu
Öykücüler Sözlüğü • MELİHA AKAY

MELİHA AKAY

1960’ta Tepecik köyü / Mustafakemalpaşa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mustafakemalpaşa”da tamamladı. Bolu Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’na devam etti. Halen bir otelde işletme sorumlusu olarak çalışıyor. Öyküleri Varlık, Yaşasın Edebiyat, Mum ve İnsancıl dergilerinde yayınlandı.

Öykü Kitapları:

Yağmura Tutunanlar

(Epsilon, İstanbul 2002; 14 öykü: Zor Oyun; Mavi Duraklı Ada; Yağmura Tutulanlar; Kaybolan Evdeki Işık; Sevda Kaçağı; Kırmızı-Siyah Pabuçlar; Sırası mıydı Anne?; Yolculuk; Hazar Kıyılarında; ece Bembeyazdı; Dostluk; Kökler; Semaver Çayı; Dağlarda Saklı Sevda)

Gülüşün Gelincik Tarlası

(Epsilon, İstanbul 2004, 13 öykü: Siyah Masa; Kış Bahçesinde Bir Konak; Salacak Kayalıklarındaki Balıkçı; Palamut Zamanı; Orca; Yıldız Masalları; Yağmurun Sözü Vardı; Poyrazlı Bir Yılbaşı Akşamı; Gülüşün Gelincik Tarlası; Kırlangıç Fırtınası; Kırmızı Benekli İpek Böceği; Çisentili Sabahın Çöpleri; Yılbaşı Kandili)

Ya Kaybolursan

(Epsilon, İstanbul 2006, 11 öykü: Kayıp Zamanların Fısıltısı; Aramızda Kaç “Tamas” Var?; Kışladaki Güvercin; Gökkuşağı Köprüsü; Doğum Günü; Okyanus kokulu Mektuplar; Okyanuslar Kar Tutarsa; Ya Kaybolursan; Kerpeten ve Çekiç; Balam; Namus Sepeti)