Menu
Öykücüler Sözlüğü • MELEK PAŞALI

MELEK PAŞALI

1969’da Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi; aynı bölümde başladığı yüksek lisans eğitimini Viyana Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde sürdürdü. Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nde başlayan edebiyat öğretmenliğini halen Beylerbeyi Lisesi’nde sürdürüyor. Öyküleri Kardelen, Özülke, Kaknüs, Dergahi ve Hece dergilerinde yayınlandı.

Öykü Kitapları:

Hayal Günlüğü

(Kaknüs, İstanbul 1997, 15 öykü: Yalnızlığa Övgü; Boynu Bükük Bir Resim; Geceye Ağıt Yakan Kızların Öyküsü; Asi; Sabahat On Yaşında Gözleri Siyah; Yağmurun Camlarda Islattığı Yüz; Beyaz Lekeli Bir Gün; Eve Dönüyorum; Sevgili Ölü Çocuk; Kar Masalı; Hayal Günlüğü; Mükadder; Yolcu; Fani; Oyun)

Camtutan

(Kaknüs, İstanbul 2003, 8 öykü: Kısa Süreli Yarım / Seyrinde Bir Şehre Vardı...; Sanki / Düşünde Bir İsim Duydu...; Hikayegören / Düşünde Bir Cümle Kurdu...; İki Boyutlu Yarım / Düşünde Bir Ev Görde...; Aklımın Arka Bahçesi / Düşünde Bir Yol Yürüdü...; Camtutan / Düşünde Güneşe Erdi...; Hurma Dalı / Düşünde Bir Çocuk Gördü...; İki Henüz Üç Değil / Aklında Bir Yere Vardı...)