Menu
Öykücüler Sözlüğü • MEHMET GÜNSÜR

MEHMET GÜNSÜR

1955’te doğdu. Ressam Nedim Günsür’ün oğlu. Galatasaray Lisesi’ni ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nü bitirdi. Ajans Ada’da reklamcılığa başladı, daha sonra ortağı olduğu Lowe reklam ajansında yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı. İçeriye Bakan Kim’iyle 2002 Yılı Sait Faik Hikaye Aramağanı’nı kazanan Mehmet Günsur 2004’te İstanbul’da kalp krizinden öldü.

Öykü Kitapları:

Caıque

(Oğlak, İstanbul 1995, 10 öykü, Kuyu; Karşılaşma; Caique; “Harika Çocuk”lar; Muzazzez Öldükten Sonra; Sinea’da Bir Resmin İçinde Yitip Giderken; Vixit; Radyo Kızları; Nasıl Dinlenilir?; Coğrafya)

İçeriye Bakan Kim

(Adam, İstanbul 2002, 13 öykü: Caique: Kuyu; Karşılaşma; Caique; “Harika Çocuk”lar; Muzazzez Öldükten Sonra; Sinea’da Bir Resmin İçinde Yitip Giderken; Vixit; Nasıl Dinlenilir?; Coğrafya; İçeriye Bakan Kim?: Hırça Mapası; İçeriye Bakan Kim?; Valetta, Limanda Kayıklar; Alamatra Yapılırken…)

Lacivert Kayıkta Balık Tutan Ressamlar

(İyi Matbaa, İstanbul 2004, 3 öykü: Dört Rüzgarlı Gün; “Kendi Olma Yorgunluğu”nda Bir Romans Başlangıcı; Lacivert Kayıkta Balık Tutan Ressamlar)