Menu
Öykücüler Sözlüğü • KEVORK KİRKORYAN

KEVORK KİRKORYAN

1967’de İstanbul’da doğdu. Anarat Hğutyan İlkokulu’nu, Galatasaray Lisesi’ni, (1986). BÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi (1991). Ayı üniversitenin İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Şişli Spor Kulübü’nde voleybol oynadı. Halen İstanbul’da turist rehberliği yapıyor. 1999 İnkılap Yayınları Öykü Ödülünü kazandı.

Öykü Kitapları:

Kev’gir Öyküler

(İnkılap, İstanbul 2000, 44 öykü: Giriş; Takvimli Öykü; Kelimeli Öykü; Mitolojik Öykü; Garip Öykü; Böcekli Öykü; Öykücük Öykü; Hayali Öykü; Zaman Hırsızı Öykü; Öylesine Bir Öykü; Sızdıran Öykü; Kısa Metrajlı Öykü; Balinalı Öykü; Puzzle Öykü; Hazineli Öykü; Aklıbaşında Öykü; Sevgi Dolu Öykü; Sıkıntılı Öykü; Anzak Öykü; Üzücü Öykü; Umudun Öyküsü; Bir Otobüs Öyküsü; Türkçe Olmayan Öykü; Bir İşbirliği Öyküsü; Gaip Öykü; İki Siyah Öykü; Bir Mezarlık Öyküsü; Hınzır Öykü; Akılda Kalan Aşklar Bahçesinden Bir Öykü; Sıkıntılı Bir Savaş Öyküsü; Başı Sonu Aynı Öykü; Kötü Bir Öykü; Bağımlı Öykü; Büyümüş de Küçülmüş Öyküler; Yatakta İki Öykü; Cani Öykü; Sarmal Bir Arayış Öyküsü; Bir Saatlik Öykü; Alıntı Öykü; Kısır Döngü Öyküsü; Bir Hırsızlık Öyküsü; Yatakta İkinci Öykü; Bunak Öykü; Kızılderili Öykü; Sarmal Öykü; Çıkış)

Aşkın Kör Noktası

(İnkılap, İstanbul 2004, 30 öykü: Giriş; Bir Noel Öyküsü; Deli Dolu Öykü; Renkli Öykü; Dinibütün Öykü; Mektup-Öykü; yazar’a Adanmış Öykü; Büyümüş de Küçükmüş Öyküler; Bir İmza Günü Öyküsü; Naif Öykü – Gerçek Aşka Özlem Öyküsü-; Son Huzurun Öyküsü; Psikopat Öykü; Bir Tören Günü Öyküsü; Sarmal Bir Bilgi Saçmalıkları Öyküsü; Ölüm Kokan Öykü; Bir Muhabbet Öyküsü; Öykü Della Eppur Si Muove; Kahin Öyküsü; Kayıp Kızlar Antolojisinden Öyküler; Yazılası Öykü; Tercihli/karşılaştırmalı Öykü; Aynalı Günlük Öyküsü; Uyarlama Öykü –Kaybedenin Öyküsü-; Katil Kim Öyküsü; Kelebekli Öykü; Borulu Öykü I; Anahtar Öykü; Borulu Öykü II; Bir Kaçırılış Öyküsü; Çıkış)