Menu
Öykücüler Sözlüğü • KENAN BİBERCİ

KENAN BİBERCİ

1965’te Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Çankırı’da, ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ni bitirdi (1987). Türkiye’de ve Arap ülkelerinde mesleğiyle ilgili işlerde çalıştı. Öyküleri Varlık dergisinde yayınlandı.

Öykü Kitapları:

Kimse Ölmesin Ben Ölürüm

(İletişim, İstanbul 2001, 16 öykü: Bu Nasıl Bir Oyun: Cadde; Merdivenler; Bu Nasıl Bir Oyun; Kimse Ölmesin Ben Ölürüm: Bana Bir Çare Bulmalıyız; Portatif Hayaller; Güzel de Yazılabilecek Hikaye; Kum Tanesi Hayaller, Sakın Bana İnanma: Kumova ile Ocakbaşı; Yeşil Bosfor Balık Lokantası; Yalıyar Sand Beach Bar; Hikayeden Hayatlar: Humuslu Biyografiler Üzerine; Hepsi Beş Amorti; Hepsi İyiliğiniz İçindi, Nankör Metin; Keşifler, İcatlar, İfratlar Ansiklopedisi; ...Ensiz; Makul Olmayan Öykünün Öyküsü; İnsan Kaynakları / Interviev)

Küçük Hayat Ansiklopedisi

(İletişim, İstanbul 2004, 15 öykü: Küçük Hayat Ansiklopedisi; Önce Vazifemizi Yapalım Sonra...; Yarım Gün Mazeret İzni; Ey Dünyanın Bütün Kapalı Sandıkları ve Zarfları. Açılın, Ben Utanmazın Biriyim; Zekeriya Dedem Ne Güzel Öldü; Matematik Münasebetler; Şifalı Bitkiler ve Emraz; Bugün Her Şey O Kadar Küçük ki; Şans, Talih, Kader, Kısmet; Satılık Bahçeli Taş Ev; İçgüveysinden Hallice; Sesim Çıkmıyor; 84 HT; ...Evet, Ben Seri Katilim; Kullanılmış Hayatlar)