Menu
Öykücüler Sözlüğü • JAN DEVRİM

JAN DEVRİM

1974’te Düzce’de doğdu. İlk yazıları Damla (Düzce) gazetesinde yayınladı. Yazı ve öyküleri Endülüs, Düşçınarı, Ayvakti, Hece, Hece Öykü ve Dergah dergilerinde yer aldı. Halen Bilgisayar Programcısı ve Bilgisayar Teknolojileri Uzmanı olarak çalışan Jan Devrim, uzmanlık alanında çeşitli şirketlere danışmanlık yapıyor.

Öykü Kitapları:

Kayıp Bahçenin Çocukları

(Birey, İstanbul 2000, 27 öykü: Kayıp Bahçenin Çocukları; Eve Dönmek; İskelede Sıkışan Kalp; Reşit Sabahları; Lokanta; Savaşçı; Yolculuk; Şehre Veda; Bekleyiş; Berber İhsan Amca’nın Berberliği; Birdal Amca’nın Mutluluğu; Dağın Tepesi; Deli Saçması; Dönüşümler; Fal; Giderken; Hasret ve Çocukluk; Müzik; Çok Ciddiyim; Jan Seni Öldürecekler; Karanlık; Kısa, İnce, Açık Renk Teller; Soyunmak; Mektup Arkadaşı; Ölümden mi Korkuyorsun?; Seni Sevmekten Vazgeçiyorum; Ruh Kapanı)

Ben Deccal

(İlke, İstanbul 2004, 22 öykü: Ben, Deccal; Amcamız; Ay Taşı; Güzel Bir Bahçe; Kan Dersi; Mehmet’in Madalyaları; Tavla; Ben Kendime Şahidim; Sıcak Bir Günde Numa; Asr; Babamla Resmim; İki Kocaman Şeker; Kedi Gözü; Papatya Kesen; Sınav Sonucu; Alışveriş Merkezinde Bir Gezinti; Ayakta Kalmak; Başka Dilde Yazılmış Bir Şiirin Karanlık Bir Gecede Koruyucu Etkisi; Kaderim; Kediler, Deniz ve Yaşlı Kadının Yası; Papatya ve Genç Yazar; Yemek)