Menu
Öykücüler Sözlüğü • HATİCE MERYEM

HATİCE MERYEM

1968’de İstanbul’da doğdu. DEÜ İİİBF Maliye Bölümü’nü bitirdi. Bir bankada, Londra’da ara işlerinde çalıştı. Öküz dergisinin genel yayın koodinatörlüğünü yaptı (1996-2001). Öyküleri Varlık ve E dergilerinde yer aldı.

Öykü Kitapları:

Siftah

(Varlık, İstanbul 2000, 10 öykü; Şehir Düşüğü; Kabul Hasan, Siftah; Cibiliyetsiz; Seferi İz-divaç; Ben ile Siz, Dört Faks Bir Mektup; Çanta Hırsızı; Ayartılmama İzin Verme; Gerçek Bir FB’li)

Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun

(İletişim, İstanbul 2002, 30 öykü: Ayyaşın Karısı; Apartman Kapıcısının Karısı; Tornacının Karısı; Cücenin Karısı; İmamın Karısı; Kuryenin Karısı; Marangozun Karısı; Gardiyanın Karısı; Kasabın Karısı; Genç Bir Adamın Karısı; İnce Ruhlu Bir Adamın Karısı; İşçinin Karısı; Avare Bir Adamın Karısı; Bir Adamın İkinci Karısı; Demiryolcunun Karısı; Tüccarın Karısı; Sünepenin Karısı; Emeklinin Karısı; Oburun Karısı; Lüzumsuz Adam’ın Karısı; Şoparın Karısı; İlkaşkın Karısı; Saz Aşığının Karısı; Kader Kurbanının Karısı; Yakışıklı Adamın Karısı; Şairin Karısı; Yaşlı Adamın Karısı; Garibanın Karısı; Babanın Karısı; Oğulun Karısı)