Menu
Öykücüler Sözlüğü • FERHAT ULUDERE

FERHAT ULUDERE

1977’de Lüleburgaz’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yaratıcı yazarlık eğitimi gördü. Beyoğlu gazetesinde çalıştı. Öykü ve yazıları Virgül, Bant, Zip İstanbul dergilerinde yer aldı.

Öykü Kitapları:

Sayıklamalar

(Phoenix, İstanbul 2002, 21 öykü: Ayrılığa Dair Konuşmalar; Beklemeye Dair; Çehov’un İstasyon Şefi; Gece Kelebeği; Hiç Üzerine Karalamalar 1; Hiç Üzerine Karalamalar 2; Işığı Özlemek; Kibrit Kutuları; Kutsal Erk ve Alef; Mumlar; Özlem Üzerine Kısa Bir hikaye; Don Quijote’den Dulcinea Del Tobosso’ya Son Mektup; Teleskop; Uykusuzluk; Yağmur ve Penceredeki Yaşlı Kadın; Yalnızlık, Yürümek ve Sivrisinek; Yersiz ve Zamansız Kısa Bir Hikaye; Sayıklamalar 1; Sayıklamalar 2; Sayıklamalar 3; Sayıklamalar 4)

İşlenmiş Aşka Mektuplar

(Çitlembik, İstanbul 2005, 12 öykü: Heykeller; Sadık Bey’in Elma Ağacı; Sözcüklere Sığmayan Aşkın İtirafı; Bir Öğle Uykusu Karabasanı; İşlenmiş Bir Ayka Mektup; Clohe, Bir Roman Kahramanı; Ağlama Şarkısı; Düşler Mezarlığı; Tabuta İliştirilmiş Kısa Bir Not; “Bir Turna Kuşu”; Başka Metinler: Berzah ya da Bir Başkaldırının Hikayesi; Vahşi Güllerin Yetiştiği Yer)