Menu
Öykücüler Sözlüğü • ERHAN PINARBAŞI

ERHAN PINARBAŞI

1965’te Gemerek / Sivas’ta doğdu. Edebiyat hayatına Damar dergisinde yayınlanan bir öyküsüyle başladı. Öykü ve şiirleri Evrensel Kültür, Edebiyat ve Eleştiri, Yaba, Kıyı ve Kül Öykü dergilerinde yer aldı. Öykü kitapları dışında Kar Üşüdü (1997) adlı şiir kitabı bulunmaktadır.

Öykü Kitapları:

Çukura Sığmayan Adam

(?, 1998)

Mühür

(Kültür Bakanlığı, Ankara 2000; Yön Matb., İstanbul 2006, 13 öykü: Islak Zemin; Düşüncedeki Hazine; Pencere ve Şamandıra; Mühür; Damlalar ve Gölcükler; Derinlik; Kırmızı Otobüs; Tekerlekli Sandalye; Ben Senin Polisinim; Kargalar ve İnsanlar; Polis ‘Lütfen’ Dedi; Tanrıya Küsmek; Havva)

Sevdalı Irmaklar – Munzur ile Pülümür

(Yurt Kitap, ? 2004, 12 öykü: Ancak Su Öğretirdi Yüzmeyi; Böylesi Düşler Suya Anlatılmalıydı; Munzur ile Pülümür; Ormandan Bozkıra; Haçadur’un Bağı; Ağlayan Kayalarda Tanyeri Ağarıyor; El-Kemki: Şeyler Diyarı; Asme; Gelin Odalarından Dost Kapılarına; Munzur’un ve Dağların Masalı; Her Şey Işığa Doğru; Kulsuz Bir Tanrı)

Aynadaki Kadın

(Yirmidört, İstanbul 2007, 14 öykü: Aynadaki Kadın; Kuyruk Düşleri; Benli Kadın; Seyit; Horozlu Cep Aynası; Görev; Bekaret; Tak Tak Tıkırık; Uçaklar; Karışlaşma; Neşter; Panayır; Dostum; Serseriler)

Senden Sonra Hiç Ağlamadım

(Artshop, İstanbul 2007, 11 öykü: Aslında; Senden Sonra; Sevgi Yükü; Şarap Sarhoştu; Eksikti Bir Yanım; Yeni Bir Öykü Daha; Yolculuklar; Aslında; Mektup; Aslında; Sanrıların Oyunu)