Menu
HOŞGELDİN
Haberler • HOŞGELDİN "TEMRİN"

HOŞGELDİN "TEMRİN"

TEMRİN AYLIK DÜŞÜNCE VE EDEBİYAT DERGİSİ ilk sayısıyla edebiyat ortamına dahil oldu.

Uğur Nail Uzunok’un yayın yönetmenliği ve Nazmiye Denizer’in editörlüğünde Mayıs 2008'de ilk sayısı yayınlanan TEMRİN’de Hüseyin Bayçöl; Nazan Koral; Mahmut Sami Şimşek, Reyhane Kemerli; Nazmiye Denizer; Hüdai Can; Sibel Giray Özşirin; Şeref Yılmaz; Berat Demirci; Ahmet Albayrak; Selma Ayerdem; Recep Şükrü Güngör; Tahsin Yıldırım ve Semra Topçu’dan öykü, şiir, deneme, eleştiri, mekan ve edebiyat tarihi yazıları yer alıyor.

TEMRİN'in adı, yazi üssü ve hedefi konusunda editöryal yazıda şu bilgiler veriliyor:

"Temrin kelimesi, 'alıştırma, uygulama, egzersiz, yaptırma' gibi anlamlara geliyor. Arapça asıllı bir kelime bu... 'Temrin' dergisinin çıkarılmasına zemin hazırlayan ortam 'Yazarlık Okulu' olmuştur. dergi usta kalemlere yer verirken yeni kalemleri de edebiyatımıza kazandırmayı hedefliyor. Bu bir bakıma 'usta-çırak' buluşması demek... Başka bir deyişle 'temrin'lerle adım adım edebiyatın merkezine doğru yol olmak... Her alanda olduğu gibi edebiyatta da ustalaşmanın sırrı sürekli 'temrin'lerde saklıdır."

Edebistan.com, TEMRİN’e hoşgeldin diyor ve emeği geçen herkese edebiyat hayatımıza bu güzel katılarından dolayı teşekkür ediyor.

Hoşgeldin TEMRİN!