Menu
'LEB-İ BEDEN SERGİSİ' GALERİ EKSEN'DE
Haberler • 'LEB-İ BEDEN SERGİSİ' GALERİ EKSEN'DE

'LEB-İ BEDEN SERGİSİ' GALERİ EKSEN'DE

Kendi özgün stili ve güçlü tekniği ile şaşırtıcı eserler üreten, bütün dünyada bu tekniği kullanabilen tek Türk kadın sanatçı olan Lebibe Sonuc, ‘Leb-i Beden’ sergisi ile 5-25 Aralık tarihleri arasında Galeri Eksen’de.

Kadının, milyonlarca yıllık gelenekler ve toplumların ‘kutsallık’ üzerine inşa ettiği katmanlar doğrultusunda sürekli olarak ve yeniden katmanlanan kimliğini, rollerini, hüzünlerini, sancılarını, acılarını bu kez dünyaca ünlü ressam Lebibe Sonuc’un eserlerinden dinleyeceğiz.

Sembolik imgelerin ötesinde özgün çizimleri, bağımsız kadın figürleri ve farklı medya kullanımı ile karmaşık ve mistik kadın kimliklerini şaşırtıcı şekilde anlatan ve hatta yeniden yaratan Lebibe Sonuc, toplumsal algıların kadına yüklediği sonsuz ağırlığı kendine yük edinmiş bir sanatçı.

Lebibe Sonuc’uneserleri, toplumsal değer yargılarının kadına yönelik olarak kalıplaştırdığı rollerin birer izdüşümü.

Kadın kavramı ile bağdaştırılan ‘kutsal’, ‘anaç’, ‘kırılgan’, gibi karakteristik tanımları, korkutucu görünen ve deformasyona uğratılmış figürlerle eleştiren hatta bu yolla bu kavramları imha etmeyi amaçlayan Lebibe Sonuc’un Leb-i Beden Sergisi, 5-25 Aralık tarihleri arasında Galeri Eksen’de görülebilir.

Sergi Açılışı
Tarih  : 5 Aralık 2012   18.00
Yer  : Galeri Eksen / Maçka Cad. No:29 Nişantaşı/İstanbul / 0212 2190850

[email protected]

www.galerieksen.com