Menu
CEMAL ŞAKAR YAZISININ SİTEMİZDEN KALDILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Haberler • CEMAL ŞAKAR YAZISININ SİTEMİZDEN KALDILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

CEMAL ŞAKAR YAZISININ SİTEMİZDEN KALDILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

CEMAL ŞAKAR YAZISININ SİTEMİZDEN KALDIRILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Sitemiz’de 13 Şubat 2011 tarihinde yayınlanan Cemal Şakar’a ait “Onlara Yakışmadı O Yazı ve O notlar” başlıklı yazı yine Şakar’ın kendi talebi üzerine yayından kaldırılmıştır.

Telefonla, mail yoluyla yazının neden kaldırıldığını soran okurlarımıza duyurur, çeteci, komitacı örgütlenme tarzlarına kapalı olan sitemizin eleştiri metinlerine karşı bir tahammülsüzlüğünün olamayacığını hassaten bildirmek isteriz.

Nitekim yine 13 Şubat 2011 tarihinde, eleştiriye karşı tahammülsüzlük konusunda site ekibimizin düşüncelerini içeren şu açılamayı da yayınlamıştık:

“Eleştiri, benim yazar ağabeylerim, arkadaşlarım için değilse, iyidir’ yaklaşımıyla,  eleştiriyi bir tür çete duygusallığı olarak sınırlandırmaya çalışanların edebiyatımıza ve düşünce hayatımıza verdikleri zararın ayyuka çıktığı zamanları yaşıyoruz.

Aynı bağlamda kimi yazarlar adına yapılan özel sayıları da bir ‘methiye-name’ olarak algılamanın ötesinde ille de öyle olmasını dayatmaya çalışanbu kör ve baskıcı tutumun, hakkaniyet sahibi kimi yazarları hâlâ ilgilendirmediğini görmek edebiyat severler olarak tek tesellimizdir.

DURSUN ALİ TÖKEL, ALAADDİN KARACA, CEMAL ŞAKAR ve ASIM ÖZ’ün Hece dergisinin 169. (Ocak 2011) sayısında yer alan emek ürünü nitelikli eleştirilerini söz konusu tesellinin açık bir örneği olarak görüyor ve okunmalarını özellikle tavsiye ediyoruz.”

Saygılarımızla…

Edebistan.com web ekibi