Menu
İTİBAR'IN ŞUBAT SAYISI ÇIKTI
Haberler • İTİBAR'IN ŞUBAT SAYISI ÇIKTI

İTİBAR'IN ŞUBAT SAYISI ÇIKTI

İtibar’ın 41. sayısı olan 2015 Şubat sayısında Osmanlıca tartışmalarından yola çıkarak D. Mehmet Doğan ve “Türkiye Sevgisi İmandandır” kitabının yazarı Ebubekir Kurban’la yapılmış söyleşiler de yer alıyor.

İtibar, her sayısında olduğu gibi usta çizer Hasan Aycın’ın nefis bir çizgisiyle açılıyor. Hemen arkasından Hüseyin Atlansoy’un “Bella Bella” şiiri geliyor. Derginin şiir sayfaları Hakan Arslanbenzer’in “Halvet Der Encümen”, Nihat Hayri Azamat’ın “Yağmur” ve Cevat Akkanat’ın “Seninle Konuşmalarımın Sonrasıdır” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Mehmet Narlı, Zafer Acar, Aykut Nasip Kelebek, Enes Talha Tüfekçi, Raşit Ulaş, Bilal Can, Nurettin Durman, Ercan Yılmaz, Suavi Kemal Yazgıç, Yusuf Özkan Özburun, Emel Özkan, Zeynep Tuğçe Karadağ, Melih Tuğtağ, Rabia Gelincik, Gökhan Ergür, Ali Oturaklı, Mehmet Burak, Fatih Muhammet Atasever, Ünsal Ünlü, Şenol Korkut, Ali Emre ve Enes Kılıç.

zitibarÖykümüzün Bereketi

Derginin Şubat sayısının öykü sayfalarında ise Cemal Şakar’ın “Bir Öyküye Giremeyen Parçalar”, Sibel Eraslan’ın “Hotel California”, Güray Süngü’nün “Cana Kıymık”, İsmail Isparta’nın “Ebu Zer” Doğukan İşler’in, “Akşam Sofrasında Yedi Kişilik Bir Aile Oyunu”, Emine Batar’ın “Süleyman’ın Ölümü”, Betül Nurata’nın “Yüzümü Tanı, Adımı Öğren, Elimden Tut”, Nurdan Garparslan’ın “Çocukluk Arkadaşı” ve Rabia Macit’in “Hoşça Kalır mıyız?” öyküleri bulunuyor.

Mehmet Doğan ve Ebubekir Kurban Söyleşileri

İtibar’ın Şubat sayısında, son dönemdeki Osmanlıca tartışmaları bağlamında, Murat Erol, D. Mehmet Doğan ile konuşmuş. Doğan, “Harf İnkılabı, din değişikliği yapılamadığı için yapılmıştır” diyor. Bu söyleşinin hemen arkasından Kâzım Berkay Özkardaş’ın, Türkiye Sevgisi İmandandır kitabıyla tanınan Ebubekir Kurban’la yaptığı söyleşi geliyor. Kurban şöyle diyor: “Dünya sisteminin bizi çağırdığı yeri biliyoruz: Cehennem.” Düzenli yazılarıyla her ay okuyucuyla buluşan İhsan Fazlıoğlu “Fıtrat, Nazar ve İstidlâl: Akıl mı Akletmek mi?” adlı yazısıyla Şubat sayısında yer alıyor. Ercan Yıldırım “Medeniyet Tahayyülü Olarak İslamcılık”, Mehmet Dinç “Çabuk Hazza Karşı Yavaş Huzur”, Hüsrev Hatemi “Ahmet Haşim’in Nesri”, Tarık Tufan “Mutlak Hakikatin Önüne Ömrünü Sermek” başlıklı yazılarıyla derginin fikriyat sayfalarında yer alıyor. İlker Nuri Öztürk, Mustafa Ruhi Şirin, İsmail Süphandağı, Ali Sali, İsmail Isparta, Mustafa Akar, Yasin Şafak, Ayşenur Alper, Mustafa Karadavut, Osman Toprak ve Müslim Coşkun yazılarıyla İtibar’ın Şubat sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com  

[email protected]

(0212) 544 24 61